czwartek, 8 grudnia 2016

Jak pozbyć się cellulitu na udach - Moje sprawdzone sposoby.


Hej. Dzisiejszy artykuł będzie traktował o tym jak pozbyć się cellulitu na udach. Miłego czytania życzę.

Cellulit to nierównomiernie skumulowana podskórna tkanka tłuszczowa oraz kumulacja nadmiaru wody i toksyn w organizmie. Efektem tych zmian  jest nieestetyczna, nierówna powierzchnia skóry. Najczęstszą lokalizacją cellulitu są uda. Jak pozbyć się cellulitu na udach?

Sprawdzone sposoby na cellulit na udach


Cellulit na udach, z racji swojej specyficznej lokalizacji, jest bardzo widoczny i wymaga zdecydowanych działań. Największe szanse na pokonanie cellulitu mają działania rozpoczęte na jak najwcześniejszym jego etapie. Gdy cellulit widoczny jest jedynie po ściśnięciu skóry, oznacza to pierwszy etap rozwoju cellulitu. W drugiej fazie nierówności skóry widać już gołym okiem, szczególnie podczas siedzenia na czymś twardym. Etap trzeci cellulitu jest widoczny niezależnie od pozycji i oświetlenia. Na tym etapie walka z cellulitem będzie najtrudniejsza.

Podstawą walki z cellulitem na udach jest odpowiednia dieta. Nawodnienie organizmu (2 litry płynów dziennie), unikanie soli oraz przetworzonej żywności i picie ziół pobudzających diurezę sprzyja usprawnieniu krążenia, usunięciu nadmiaru wody oraz toksyn z organizmu. Ograniczenie spożycia tłuszczów zwierzęcych oraz węglowodanów prostych ogranicza przyrost tkanki tłuszczowej, co minimalizuje widoczność cellulitu. Rozgrzewające przyprawy (pieprz, papryka, imbir, cynamon) przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, podobnie działa zielona i czerwona herbata. Duża zawartość błonnika z warzyw oczyszcza organizm, natomiast nienasycone kwasy tłuszczowe z orzechów, ryb czy olejów roślinnych ujędrniają skórę. Dieta antycellulitowa powinna być bogata w naturalne fitoestrogeny (estrogeny roślinne), które równoważą poziom estrogenów. Te damskie hormony są odpowiedzialne za produkcję komórek tłuszczowych i zatrzymują płyny w organizmie. Znaleźć je można w siemieniu lnianym oraz soi i jej produktach. Należy unikać słodyczy, alkoholu i mocnej kawy.


Poza dietą niezwykle istotna jest aktywność fizyczna. Połączenie aktywności cardio i siłowej to najskuteczniejsza strategia treningowa. Trening ud jest bardzo efektowny - niemal każde ćwiczenie aktywizuje mięśnie ud. Ponadto mięśnie te są jednymi z największych w organizmie, efektownie spalają więc tkankę tłuszczową. Bez względu na  rodzaj preferowanej aktywności fizycznej, istotna jest regularność - codzienne ćwiczenia trwające minimum 30 minut.

Zbilansowaną dietę i treningi doskonale uzupełni odpowiednia pielęgnacja, zarówno ta w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Codzienne naprzemienne zimne i ciepłe natryski ujędrniają skórę i przyspieszają spalanie tłuszczu. Regularnie wykonywane peelingi także ujędrniają skórę i przygotowują ją na wchłonięcie substancji odżywczych balsamów do ciała. Cellulit na udach wymaga stosowania dedykowanych temu problemowi skórnemu preparatów pielęgnujących, o składzie bazującym na kofeinie, wyciągu z bluszczu czy miłorzębu, algach oraz karnitynie.

Najskuteczniejsze zabieg na cellulit na udach to drenaż limfatyczny, endermologia czy karboksyterapia. Każdy z nich wymaga serii kilku zabiegów, dając bardzo zadowalające efekty końcowe.

Podsumowując strategię walki z cellulitem, należy zwrócić uwagę na dwie kluczowe kwestie - cierpliwość i systematyczność. Zlikwidowanie cellulitu to proces rozłożony w czasie, który wymaga wprowadzenia zbilansowanej diety, regularnej aktywności fizycznej oraz pielęgnacji problematycznej partii ciała. Zastosowanie się do powyższych metod walki z cellulitem w pewnością już wkrótce pozwoli cieszyć się gładkimi i jędrnymi udami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz