niedziela, 11 grudnia 2016

Skuteczne ćwiczenia na cellulit na udach.Ćwiczenia na cellulit na udach
Uda to najczęstsza lokalizacja cellulitu. I najbardziej kłopotliwa. O ile bowiem cellulit na brzuchu czy pośladkach jest mało widoczny na co dzień, o tyle trudno wyobrazić sobie letni strój bez wyeksponowania nóg. A uda z nierówną, nieatrakcyjną skórą nie skłaniają do ich odsłaniania. Ćwiczenia na uda to doskonały sposób na profilaktykę i terapię cellulitu zlokalizowanego na tym obszarze ciała.

Ćwiczenia na cellulit na udach


Skuteczne ćwiczenia na cellulit to takie, które jednocześnie spalają tłuszcz i usprawniają krążenie krwi. Taka kombinacja umożliwia zredukowanie tkanki tłuszczowej, nadmiaru wody i toksyn. Ponadto ujędrnia skórę, co ostatecznie daje zauważalny efekt redukcji cellulitu i wygładzenia powierzchni ud. Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie treningu cardio i treningu siłowego.

Trening cardio, czyli pływanie, bieganie, jazda na rowerze, spacerowanie bądź ćwiczenia na orbitreku doskonale aktywizują mięśnie ud. Dzięki znacznemu przyspieszeniu tętna taki trening doskonale spala tkankę tłuszczową, jednocześnie usprawniając krążenie krwi i limfy. Z kolei trening siłowy doskonale ujędrnia, dzięki pracy tzw. "pompy mięśniowej" także pobudza krążenie limfy, a dodatkowo doskonale spala tłuszcz. Pod pojęciem "trening siłowy" kryje się nie tylko typowy trening z obciążeniem, ale także ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Najskuteczniejsze z nich to:

  •  klasyczne przysiady
  •  przysiady sumo ze stopami na szerokości bioder
  •  wykroki w przód, tył lub w bok
  •  nożyce boczne czyli pozycja leżąca na boku na boku i podnoszenie wyprostowanej nogi jak najwyżej
  •  most - w leżeniu na plecach z ugiętymi nogami; nie odrywając łopatek od podłoża należy unieść biodra i napiąć mięśnie pośladków
  • unoszenie ugiętej nogi w klęku podpartym


Ważna jest regularność ćwiczeń oraz ich odpowiedni czas. 30 minut dziennie to minimum. Warto urozmaicać trening i nie rezygnować ani z treningu cardio, ani siłowego. Każdy z nich przyniesie ogromne korzyści w kształtowaniu sylwetki, a cellulit na udach szybko ulegnie wygładzeniu. Ćwiczenia na cellulit na udach warto kontynuować przez cały czas, nie rezygnując z nich po zwalczeniu cellulitu  - zapobiegną one ponownemu rozwojowi pomarańczowej skórki. Do ćwiczeń warto dodać również najlepsze tabletki na cellulit bez recepty. Większość informacji, które tu napisałam zaczerpnęłam ze strony życie bez cellulitu także zachęcam was do jej odwiedzenia. ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz